FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa Yakınlarında Siyonist Yerleşkeye Molotof Atıldı

İşgal altındaki Kudüs’te Filistinli gençler Mescidi Aksa’nın güneyinde bulunan Ayn Silvan bölgesinde Filistin toprakları üzerinde inşa edilen Yahudi yerleşkesine Molotof attı.

Vadi Hulve bilgi merkezinin yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezine de ulaşan konuyla ilgili basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Yahudi yerleşkesine Molotof atılmasının ardından bölgedeki Bi’ri Eyyub’un her tarafına yayılan işgal askerleri daha sonra El-Bustan Mahallesini kuşattı. Barikatlar da kuran işgal askerleri yoldan geçen araçları durdurup kimlik kontrolü yaptı. Bazı askerler Bi’ri Eyyub’ta evlerin çatılarında da mevzilenirken, bazı askerlerde de işgal güçlerine direnmek isteyen genç ve çocukları kovalamaya başladı.”

Görgü şahitleri ise, mahalleye gelen işgal askerlerinin cadde ve sokakların başlarını tuttuktan sonra devriye gezdiklerini belirterek, işgal askerlerinin tahriklerine karşı sokaklara çıkan Filistinli gençleri askerlere taş attıklarını ifade ettiler.

Diğer taraftan bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin kuzeyine düşen Beyt Emir beldesine baskın yapan işgal askerlerinin iki kişiyi tutukladığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.