HaberlerİranOrtadoğu

Mezhepsel ihtilaflar İslam ümmetinin baş belasıdır

Şia ve Sünni’nin vahdeti hakkında Kürdistan’da konuşma yapan İslam Devrimi Lideri’nin beyanatlarını hatırlatan Tahran Cuma Namazı Hatibi, İslam dünyasının en büyük belası mezhepler arasındaki ihtilaflar olduğunu vurguladı.

Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, bugünkü Tahran Cuma Namazında Kuran-i Kerim ve yorumlarına işaretle, Peyğamberlerin ve Eimmelerin mekanları müteberrike mekanların bir parçası olduğunu kayederek, Selefiler ve Vahabiler’in, Kuran-i Kerim’in bu husustaki ayetlerine ve yorumlarına karşın ne yanıtları olduğunu sordu.

Ayetullah Rafsancani, hutbelerinde bir yandan Hazreti Zehra(a.s)’ın şehadeiti dolaysıyla başsağlılığı dileyerek, diğer yandan Ayetullah”ıl Uzma Behcet”in vefatını dini mercilere, kendi beytine ve İslam Devrimi Lideri”ne de başsağlılığı diledi.

Hutbeleri devamında İslam Devirimi Lideri’nin Kürdistan eyaletine gerçekleştirdiği seyahata değinen ve Yüce Lideri coşkuyla kaşılanan eyalet halkına teşekkür eden Ayetullah Haşimi Rafsancani, bu seyahatın İslam dünyası, İran ve devrim için bereketli olduğunu ifade etti.

Şia ve Sünni’nin vahdeti hakkında Kürdistan’da konuşma yapan İslam Devrimi Lideri’nin beyanatlarını hatırlatan Tahran Cuma Namazı Hatibi, İslam dünyasının en büyük belası mezhepleri arasındaki ihtilaflar olduğunu vurguladı.

Hutbelerin diğer bölümünde 10. Cumhurbaşkanlığı seçimlere işaret eden Ayetullah Rafsancani, halkın tüm kesimlerini seçimler yoğun bir şekilde katılmalarına davet ederek, adayları, onları destekleyenleri ve ulusal medyayı yasal göreve çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.