İslami Davet

Mikdad: Deyr Ez Zor Zaferi IŞİD Terör Örgütünün Sonun Geldiğini Gösteren Dönüm Noktasıdır

11 Eylül 2017 16:58

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı; terör örgütü IŞİD’in Amerika’nın desteğiyle Suriye’nin bazı şehirlerini kontrol altında tuttuğunu belirterek, Amerika Suriye’nin düşmanıdır açıklamasında bulundu.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, dün gece Lübnan el Meyadin TV kanalına verdiği demeçte; Amerikalıların teröristlere destek için Suriye’nin altyapılarını viran ettiğini söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Amerikalıların kendi ayaklarıyla Suriye’den çekilip gitmelerinin daha iyi olacağını aksi halde Suriye’nin onları işgalci güç olarak görüp ona göre tutum sergileyeceğini söyledi.

Faysal Mikdad, Deyr ez Zor savaşı IŞİD terör örgütünün sonun geldiğini gösteren dönüm noktasıdır. Buradaki başarı Suriye ordusu için stratejik bir öneme sahiptir ve Suriye ordusunun diğer bölgelere ulaşmasına mani olacak hiçbir şey kalmamıştır.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı aryıca; “Amerika’nın terör örgütü IŞİD’e verdiği destek sonucu IŞİD terör örgütü şehre girebilmişti” dedi.

Mikdad: “Deyr ez Zor’un Suriye’yi Irak’a bağlayan stratejik bir bölge olduğunu belirterek, Amerika; Irak ve Suriye’nin birbirleriyle irtibat kurmasını istemiyor” dedi.

Faysal Mikdad, ayrıca İran İslam Cumhuriyeti, Lübnan Hizbullah hareketi ve Rusya’ya, Suriye’de teröristlere karşı mücadeledeki işbirliğine işaretle; “Şam yönetimi; İran, Lübnan Hizbullahı, Rusya ve her kim ki Suriye’ye yardım etti teşekkür ediyor ve kadrini biliyor” dedi.

Mikdad: Suriye’nin bütün bölgeleri değerlidir ve Suriye tek parça kalacaktır açıklamasında bulundu.

Yukarı Çık