HaberlerİranOrtadoğu

Milletlerin, Batılı ülkelerden talepleri var

İran cumhurbaşkanı batılı ülkelere hitaben, “günümüzde milletlerin sizden talepleri var ve bunların başında da İran milleti geliyor” dedi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Bender Abbas kentinde İran’ın en modern Alüminyum fabrikasının açılış merasiminde, batılı ülkelerin iddialarda ve taleplerde bulunarak İran milletine baskı yapabileceklerini sandıkları, oysa artık en büyük cinayetler ve hıyanetlerde bulunup dünya genelinde en çirkin girişimleri gerçekleştirmenin ardından iddia da bulunma döneminin geçtiğini söyledi.

Ahmedinejad İran milletinin İslam inkılabı, inkılabın getirileri ve kendi varlıklarını bilinçli bir şekilde korudukları ve İran’ın geliştirmek için Allah vergisi büyük fırsatları değerlendireceğini söyledi.

Ahmedinejad düşmanın çeşitli dönemlerde insan hakları ve nükleer mesele hususundaki bahanelerine değinerek onların İran İslam nizamı, İran milleti ve inkılabın bu tür basit oyunlarla aciz hale gelmeyeceğini pekala bildiklerini söyledi.

Ahmedinejad, İran düşmanlarının İran milletini baskı ve propagandalarla bezdiremeyecekleri ve İran’ın dört bir yanının adalet temelli yapıcılık yönünde çalışma ve hareket sahnesi olduğunu söyledi. İran’ın güneyindeki Bender Abbas kentinde 147000 ton kapasiteli en modern ve en büyük Alüminyum fabrikası dün İran cumhurbaşkanının katıldığı merasimle açıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.