FilistinHaberlerOrtadoğu

Milletvekili Ebu Tayr’ın tutuklanması kınandı

İslami Hareket milletvekilleri, Siyonist işgal devleti tarafından Kudüs’ten çıkarılmakla tehdit edilen Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın Sur Bahir beldesi girişinde pusu kurularak gözaltına alınmasını kınadı.

Dün (30 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan milletvekilleri, Ebu Tayr’ın Kudüs’ten zorla uzaklaştırılmak üzere kaçırıldığını ve gözaltı olayının düşmanla yapılan müzakereler gölgesinde her gün şiddetini artıran planlı tehcir politikasının sonucu olduğunu söyledi.

Tehcir politikasının milletvekillerinin halkın özgür iradesiyle seçilmesini sağlayan demokrasiye açıkça saldırı niteliğinde olduğuna işaret eden milletvekilleri, tehcir politikasının öncelikle Filistin halkınınsimge isimlerini Kudüs’ten uzaklaştırmayı ve daha sonra kenti tamamen Filistinlilerden arındırmayı hedeflediğine dikkat çekti.

İslami Hareket milletvekilleri, tehcir politikasının başarısız olacağını kaydederek bu başarısızlığın işgalciyi şok edeceğini, Siyonist işgal güçleri tarafından daha önce kaçırılan milletvekillerinin işgalciye boyun eğmediğini ve halkın arasına yeniden döndüğünü söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin dün Sur Bahir beldesi girişinde milletvekili Ahmed Atvan’ın aracını durdurarak onunla aynı araçta bulunan Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı oturum süresinin sona erdiği ve kenti terk etmesi gerektiği iddiasıyla gözaltına almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.