İslami Davet

Milletvekili Er-Recub, Açlık Grevindeki Esirlere Destek Çağrısında Bulundu

28 Şubat 2017 21:07

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi milletvekili Nayif Er-Recub, işgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlere mümkün olan her türlü yolla destek olunması çağrısında bulundu.

Milletvekili Er-Recub, bugün (28 Şubat Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, açlık grevindeki esirler Muhammed El-Gig ve Cemal Ebu’l-Leyl’e destek için resmi ve sivil düzeyde daha etkin bir destek verilmesini isteyerek, açlık grevindeki esirlerin işgalcilerin insafına bırakılmaması gerektiğini bildirdi.

Açlık grevindeki esirlere desteğin Filistin halkının görevi olduğunu kaydeden Er-Recub, esirlerin özgürlüklerini ve gençliklerini Filistin halkının geleceği için feda ettiklerini söyledi.

Bu arada, Ofer’deki askeri mahkeme bugün Filistinli gazeteci Muhammed El-Gig hakkındaki idari hapis cezasını onadı.

23 gündür açlık grevinde olan El-Gig’in eşi Feyha Şeleş, askeri mahkeme yargıcının Filistinli gazetecinin üç aylık idari hapis cezasını onadığını ve cezanın 14 Nisan’da sona ereceğini söyledi.

Kararın gizli oturumda alındığını ifade eden Şeleş, Filistinli gazetecinin açlık grevi eylemini sürdüreceğini ve desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Milletvekili Er-Recub, Açlık Grevindeki Esirlere Destek Çağrısında Bulundu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık