FilistinHaberlerOrtadoğu

Milletvekillerine yapılan baskılar bizi yıldıramaz

İslamî Direniş Hareketi’nin parlamento üyelerinden Şeyh Hamid el-Beytavi, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’a bağlı güçlerin İslâmî Harekete mensup vekillere yönelik baskı ve sıkıntıların dayanılmaz bir boyuta ulaştığını ancak baskı, tehdit ve sıkıntıların kendilerini korkutmayacağını ifade etti.

Beytavi şunları söyledi: “Abbas güçleri, İslamî Harekete mensup vekilleri Filistin halkıyla kaynaşmaktan, onun dertlerine ortak olmaktan, sıkıntılarını hafifletmekten, hüzün ve sevinçlerine katılmaktan menederken, kendileri Batı Yaka şehirlerinde böbürlenerek, kibirlenerek ve hava atarak gezmektedir. Ancak düşman askerleri Batı Yaka’ya girince bu milisler birden ortalıktan kayboluyor. Neden acaba? Abbas ve ekibinin koro halinde seslendirdikleri demokrasi nerede? Kendilerinin koyduğu kanunlara saygıları nerede? Hamas mensuplarına yönelik yapılanlara karşı tavırları var mı?”

Birkaç kez Abbas milislerinin suikastına maruz kaldığını belirten Beytavi, altı ay önce bir suikasta uğradığını hemen ardında da yine Koruyucu Güvenlik güçlerinden birinin silahlı saldırısına uğradığını, ancak buna mukabil canilerin isimleri ve adresleri belli olduğu halde bunları tutuklamak için Abbas güçlerinin harekete geçmediğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.