BilimselHaberlerİranOrtadoğu

Mirsad-Orta Menzilli Füze Savunma Sistemi- devreye girdi

İran savunma bakanı general Vahidi’nin katıldığı törende İran yapımı Mirsad adlı ilk orta menzilli füze savunma sistemi tamamlanarak devreye girdi.

Mirsad orta menzilli füze savunma sisteminin tanıtımı ile ilgili düzenlenen törende gazetecilere konuşan savunma bakanı general Vahidi, ilki İran hava savunma karargahına teslim edilmeye hazır olan Mirsad orta menzilli füze savunma sisteminin en gelişmiş uçakları orta ve alçak uçuşlarda yok edebilecek kapasiteye sahip olduğunu kaydetti.

Mirsad füze savunma sisteminin benzerlerine göre daha yüksek kabiliyetlere sahip olduğunu kaydeden general Vahidi, söz konusu sistemin elektronik savaşta yüksek kabiliyete sahipken, diğer savunma sistemleri ile de bütünleşme özelliğine sahip olduğunu vurguladı.

General Vahidi, Mirsad füze savunma sisteminin tasarım ve yapımının İran savunma sanayisinin büyük ilerleme kaydettiğini yansıttığını, söz konusu sistemin seri imalatına bu yıl geçileceğini ve İran silahlı kuvvetlerine teslimatının başlanacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.