FilistinHaberlerOrtadoğu

Misillemenin zamanını, yerini ve yolunu biz belirleyeceğiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şehid İzzeddin el-Kassam Tugayları, düşmanla olan savaşın Filistin sınırları dâhilinde olduğunu ve şimdiye kadar burayla sınırlı kaldığını belirterek, düşmanın ise oyunun kurallarını değiştirmeye ve Filistin halkıyla Filistin direnişine karşı yürüttüğü savaşın alanını genişletmeye çalıştığını ifade etti.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (01 Şubat Pazartesi) yayınladığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Şehit Mebhuh’un katledilmesinin arkasında Siyonistlerin olduğunu öğrenen Kassam Tugayları buna misillemede bulunacağını açıkça ifade etmişti. Mebhuh’un kanı yerde kalmayacak. Kalleşçe bu cinayeti işleyen Siyonistler cezalandırılacak. Siyonist düşmanın göreceği karşılık işlediği cinayetin boyutunda olacak. Fakat bu misillemenin zamanını, yerini ve yolunu biz belirleyeceğiz”.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehit Mebhuh’un katledilmesi Kassam Tugayları’nı etkilemeyecektir. Böyle değerli komutanların Allah yolunda ve vatanlarını koruma uğruna şehit olmaları bizim için büyük bir kayıp ve musibet olsa da, onların yokluğu Kassam Tugayları’nı asla etkilemeyecektir. Şehit Mebhuh, çizdiği yolu takip edecek onlarca komutanı geri bırakarak Rabbine kavuştu”.

Ebu Ubeyde, daha sonra şöyle dedi: “Siyonistler bu cinayetle istediklerini istedikleri yerde öldürebileceklerine dair bir mesaj verdiler. Bu mesajın birinci muhatapları, Mossad’ın topraklarında dilediği gibi cirit attığı Arap ve İslam ülkeleridir. Arap ve İslam ülkelerinin bu cinayete, cinayetin boyutuna yaraşır bir tavır sergilemeleri gerekir. Bize gelince, büyük komutanın şehadetinin beklenen bir sonuç olduğunu ifade edebiliriz. Bizler bu mesaja, Allah’ın izniyle uygun bir mesajla karşılık vereceğiz”.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.