AfrikaAvrupaHaberler

Mısır cunta lideri Sisi aleni olarak Putin’e yalakalık yaptı

Önceki gün Rusya’ya ziyarette bulunan Mısır Savunma Bakanı El Sisi, Rusya Cumhurbaşkanı Putin’in kişiliğine hayran kaldığını vurguladı.

Önceki gün üst düzey bir heyete Başkanlık ederek Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi’yle birikte Rusya’yı ziyaret eden Mısır Savunma Bakanı Abdülfettah El Sisi dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştü.

“El Yevm El Sabi” haber sitesinin bildirdiğine göre, Mısır Savunma Bakanı El Sisi bu görüşmesinde iki ülke arası askeri işbirliği ve terörle mücadele konusunu vurguladı.

El Sisi bu görüşmede yaptığı konuşmada ilk başta, yeterli zamanın olmaması dikkate alınarak, Rusya Cumhurbaşkanı Putin’le buluşma imkanı sağlandığından dolayı duyduğu büyük memnuniyetini dile getirerek “Müsaade edin de ilk önce şunu söyleyeyim: Ben sizin kişiliğinize hayranım” dedi.

Rusya Cumhurbaşkanı Putin de yaptığı konuşmasında, El Sisi’nin Mısır Cumhurbaşkanlığı adaylığına doğru attığı adımı sorumluluk duygusundan kaynaklanan bir girişim olarak niteleyip, bu girişimi desteklediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (13) içerik yüklenmiştir.