FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır dış güçlere boğun eğmemelidir

Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsni Mübarek’ten Gazze sınırına çelik duvar örme konusunda Amerika ile işgal yönetimine boyun eğmemesini ve hastaların geçişi için de Rafah sınır kapısını açmasını istedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Bahr bu açıklamaları, Sağlık Bakanlığı’na bağlı birçok hastane ve sağlık kuruluşunun bir araya gelerek Gazze’deki meclis binası önünde çelik duvara karış düzenledikleri gösteride yaptı.

Dr. Bahr yaptığı açıklamada, Gazze savaşında sağlık kuruluşlarıyla ilk yardım ekiplerinin ortaya koyduğu özveriye değinerek, savaş boyunca örnek fedakârlıklarda bulunduklarını ifade etti.

Arap ve İslam ümmetine de seslenen Bahr şöyle dedi: “Filistin halkı her şeye rağmen ayaktadır ve direniyor. Barbar kuşatmaya rağmen ilkelerinden vazgeçmedi ve vazgeçmeyecektir.”

Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Dr. Muhammed el-Kaşif ise yaptığı açıklamada, Gazze’deki meşru hükümete bağlı Sağlık Bakanlığı’nın ilk yardım birimlerinin desteklenmesi gerektiğini belirterek, Gazzeli hastaların ihtiyaç duyduğu ilaçlar için sınır kapılarının açılmasını ve dışarıda tedavi görmek isteyenlerin dışarıya çıkmalarına olanak sağlanmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.