AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır, Filistin’de işgalin sona ermesine katkıda bulunacaktır

Filistin konusunda uzman Mısırlı kadın araştırmacı Emel Halife, Siyonist işgali ortadan kaldırma mücadelesinde Mısır halkının katılımı olmadan Filistinlilerin başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi.

El-Mansura Üniversitesi’nde Müslüman Kardeşler Cemaati öğrencilerinin dün akşam (29 Şubat Çarşamba) “Şam ve Kudüs arasında yaramız” sloganıyla düzenlediği konferansta konuşan Emel Halife, “Rasulullah sizi görseydi sizinle gurur duyardı. Tekbirleriniz Yahudilerin kalbine korku salıyor” dedi.

Mısırlı gençlere, “Kendinizi küçük görmeyin” diyen Emel Halife, Şeyh Ahmed Yasin’in “Kahire’de yapılan bir gösteri Tel Aviv’i sarsar” dediğini hatırlattı. Halife, daha sonra şöyle konuştu: “El-Mansura’da toplanmanız zafere giden yoldur.”

Zaferin tahmin edilenden daha yakın olduğunu anlatan Mısırlı araştırmacı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Zafere bakmak isteyen şu toplanan kalabalığa baksın. Tarih bize, Siyonistlerin yaptığı gibi, Haçlıların Avrupa ülkelerinden topraklarımızı işgal için geldiğini söylüyor. Siyonistlerin sonu da Haçlıların sonu gibi olacak. Geldikleri gibi gidecekler. Başka çözüm yok. Gidecekleri gün de çok yaklaştı.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.