AfrikaHaberler

Mısır, George Galloway’i sınırdışı etti

Gazze Müslümanlarına yardımcı olabilmek için zahmetlere katlanarak Filistin’e giden George Galloway’in Mısır tarafından sınırdışı edilmesi, nefretle karşılandı.

Kendisi Müslüman olmadığı halde Gazze Müslümanlarına yardımcı olabilmek için zahmetlere katlanarak Filistin’e giden George Galloway’in Mısır tarafından sınırdışı edilmesi, dünya Müslümanları tarafından büyük bir nefretle karşılandı.

Dünya Müslümanları ve İslami eğilimli medyalar Mısır’ı “İsrail’in köpeği” şeklinde tanımlarken, Müslüman ve Arap olan Gazze’ye, herkesten önce bizzat yardımcı olamsı gereken Mübarek hükümetinin, İsrail’den daha zalim davranıp, Gazze’ye yardıma gidenleri engellemesi, Müslümanların sorunun İsrail veya ABD değil, bunlara kendisini satan “Yerli Satılmışlar” olduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Ötedenberi Filistin meselesinde olumlu ve insaflı tavır takınan İngiliz Parlamenter George Galloway’in ,katil İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ablukanın kaldırılması amacıyla organize ettiği Viva Palestina konvoyunun Gazze’ye girmesinden bir gün sonra Mısır polisince tutuklanarak sınır dışı edilmesi, dünya Müslümanları arasında sert tepkilere yol açtı. Katil İsrail’in av köpeği gibi davranan Mısır’ın bu tutumunun sergilendiği saatlerde İsrail de, Gazze Şeridi’nin dört farklı noktasına düzenlediği saldırıda 3 Filistinlinin şehadetine, birçoğunun da yaralanmasıyla sonuçlandı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.