FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır güçleri Gazze’de tüneli uçurdu, 4 yaralı

İlk yardım ve kurtarma ekipleriyle bölge halkının verdiği bilgiye göre, Mısır güvenlik güçlerinin Gazze- Mısır sınırındaki bir tüneli bombalamaları sonucu 4 Filistinli yaralandı.

Rafah hastane kaynakları, sınırdaki bir tünelin Mısır güçleri tarafından bombalanması sonucu yaralanan dört Filistinlinin hastaneye kaldırıldığını ve sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade ettiler.

Mısır güçlerinin Gazze-Mısır sınırındaki el-Berazil bölgesinde bir tüneli havaya uçurmalarının bölgede büyük sarsıntı meydana gelmesine ve patlamaya yakın yerleşim birimlerinde camların kırılmasına neden olduğu belirtildi.

Mısır güçlerinin gerçekleştirdiği bu patlamanın, Mısır’ın çelik duvar inşaatına başladığı tarihten şimdiye kadar yaptığı en şiddetli patlama olduğu belirtilirken, olayı doğrulayan Mısır güçleri de bölgede bir tünel bulduklarını ifade etmiş fakat ayrıntılı bilgi vermemişti.

Tüneli havaya uçuran Mısır güçlerinin bölgede başka tünellerin olup olmadığını araştırmak için arama operasyonlarını hâlâ sürdürdüklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.