AfrikaHaberler

Mısır güvenlik güçleri Filistin destekçilerine saldırdı

Mısır güvenlik güçleri, işgal askerlerinin Özgürlük Filosuna karşı dün (31 Mayıs Pazartesi) sabaha karşı yaptığı alçakça saldırının ardından işgal devletinin Kahire’deki büyükelçiliğinin önünde gösteri yapmak isteyen halka saldırarak dört kişinin yaralanmasına neden oldu.

Özgürlük Filosuna katılan ve işgal rejimi tarafından kaçırılan dayanışmacıların vatandaşı oldukları ülkelerin vatandaşlarının işgal devleti büyükelçiliğinin önüne gelmeleri üzerine ek destek isteyen Mısır güvenlik güçleri büyükelçiliye zarar vermemeleri için de göstericileri ablukaya aldıkları ifade edildi.

Diğer taraftan Mısır Öğrencileri Koordine Komisyonu yaptığı açıklamada Mısır yönetiminden Siyonist büyükelçiyi sınır dışı etmesini, işgal devletiyle bütün diplomatik ilişkileri kesmesini ve işgal liderlerinin yargılanması için de uluslararası platformda harekete geçmesini istedi.

Dünyanın her tarafından tepkiler ve kınamalar yükselirken, Mısır güvenlik güçlerinin işgal rejimine karşı yapılan gösteriyi bastırması, Mısır yönetiminin temelde işgal rejiminden farklı düşünmediğini gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.