AfrikaHaberler

Mısır halkı Gazze’ye destek için ayağa kalktı

Mısır halkı, Siyonist işgal rejiminin Gazze’nin mahsur ve mazlum halkına sadece insani yardım götüren Özgürlük Filosu’na alçakça saldırmasını protesto etmek için bir çok şehirde gösteri ve yürüyüşler yaptı.

Mısır halkı olup bitenleri ağır bir dille kınarken Mısır rejiminden Siyonist büyükelçiyi sınır dışı etmesini, işgal büyükelçiliğine kilit vurmasını ve işgal rejimine açılan Taba ve Avce sınır kapılarını tamamıyla kapatmasını istedi.

Mısır’ın başta Kahire, İskenderiye, Ariş, Feyum, Garbiye, Tanta, Buhayra ve Dakahliye şehirlerinde yapılan protesto gösterilerinde Mısırlılar işgalcilerin yaptığı korsan saldırıyı kınayıp, savaş suçu işleyen Siyonist liderlerin yargılanmalarını istedi.

Mısır’daki birçok hatibin Cuma hutbesinin konusu da terör devletinin son korsan saldırısıydı. Hatiplerden meşhur davetçi Şeyh Ömer El-Mahallavi verdiği hutbede Müslümanlardan Filistin topraklarını savunmak için seferber olmalarını, düşmanla yapılan müzakerelerin cihadı terk etmek anlamına geldiğini söyledi.

Bazı şehirlerde yapılan gösterilerde Mescidi Aksa’daki Filistin liderleriyle telefon görüşmeleri yapılarak, toplanan Müslümanlara hitap etmeleri ve seslerini Mısır halkına duyurmaları sağlandı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.