AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır Halkı “Kudüse yardım” Adlı Milyonluk Bir Gösteri Düzenlemeye Hazırlanıyor.

Mısırlı 11 hareket ve koalisyon Elezher üniversitesinde bugün”Kudüse yardım”adlı milyonluk gösteri düzenleyeceğini bildirdi.

İran haber ajansının Elyom Elsabe sitesinden naklen bildirdiği üzere, Mısırlı 11 hareket ve koalisyonun Filistinlilerin desteklenmesi, işgalci Siyonistlerin Mescidi Aksaya küstahça saldırısı ve Kudüs müftüsünün tutuklanmasının kınanması amacıyla Elezher üniversitesinin daveti üzerine gerçekleşecek olan gösteriye katılacaklar.

Bu arada 25 Ocak inkılap koalisyonu koordinatörü ve Filistin uzlaşı için Mısır inkılabı planı sorumlusu İmen Amer yaptığı açıklamada, Filistin topraklarının işgal faciasının 65. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek olan bugünkü milyonluk protesto gösterilerde Siyonitlerin Mescidi Aksaya küstahça saldırmaları, Kudüs müftüsü ve bazı ulema ve gençlerin tutuklanması, Soykırımcı rejim İsrailin Suriyeye karşı saldırısı ve Miyanmar müslümanlarına karşı işlenen cinayetlerin hala sürmesi ve Bangladeşde müslüman ulemanın hedef alınmasının kınanacağını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (16) içerik yüklenmiştir.