AfrikaHaberler

Mısır halkı protesto esnasında polis ile çatıştı

Mısır’da, 25 Ocak kıyamı sırasında protestocuları öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 4 polis memurunun, kefaletle serbest bırakılmasını protesto eden bir grup polis ile çatıştı.

Mısır’ın Süveyş kentinde halk ayaklanması sırasında yakınlarını kaybeden muhaliflerin, polis ile çatıştığı bildirildi. Mısır’dan yayın yapan özel On televizyonun haberine göre, ülkede 25 Ocak tarihinde başlayan halk ayaklanması esnasında protestocuları öldürdükleri ve yararladıkları iddiası ile yargılanan 4 polis memurunun, Süveyş Ceza Mahkemesi tarafından kefaletle serbest bırakılmasını protesto eden bir grup polis ile çatıştı.

Polis karakollarına taş ve sopalar ile saldıran protestocular, Süveyş kentini Ayni Sukne beldesine bağlayan çevre yolunu da trafiğe kapattılar.

Mısır’da 25 Ocak tarihinde başlayan halk ayaklanması sırasında Kahire’nin 120 kilometre doğusundaki Süveyş kentinde polis ile muhalifler arasında sert çatışmalar yaşanmış, olayların ilk iki gününde kentte 15 kişi hayatını kaybederken, 800’ün üzerinde göstericide yaralanmıştı.

Süveyş Askeri Mahkemesi, olaylar esnasında göstericilere ateş açtıkları iddiası ile tutuklu yargılanan 4 polis memurunun her birini 10 bin Mısır poundu (2500 TL) kefaletle serbest bırakmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.