FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır hücum botu Gazzeli bir balıkçıyı şehid etti

Mısır hücum botlarından birinin Gazze kara sularında avlanan Gazzeli balıkçı teknelerinden birine çarpması sonucu bir balıkçının şehit olduğu, balıkçının iki oğlu ile bir kardeşinin de yaralandığı bildirildi.

Askeri hizmetler koordinatörü Ethem Ebu Selmiyye yaptığı açıklamada, Rafah açıklarında teknesi Mısır hücum botlarının tacizine maruz kalması sonucu balıkçı Muhammed İbrahim El-Berdevil’in (44) şehit olduğunu, teknede bulunan diğer balıkçıların da yaralandığını belirtti.

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü İhab el-Gasin ise yaptığı açıklamada, Gazzeli bir balıkçının şehit olmasına ve iki oğluyla kardeşinin yaralanmasına neden olan olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüklerini belirterek, yaralıların Rafah’taki Şehid Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesine kaldırıldığını ifade etti.

İhab el-Gasin devamla görgü şahitlerinin bir Mısır hücum botunun Gazzeli balıkçıların teknesine çarptığını ve bu çarpma sonucu bir kişinin şehit olduğunu ve üç kişinin de yaralandığını ifade ettiklerini söyledi.

Gazze’ye uygulanan ambargoda Siyonist terör devletinin yanında yer alan Mısır Rafah sınır kapısını kapattığı gibi, Gazze sınırına da çelik duvar örüyor. Bununla da yetinmeyen Mısır rejimi şimdi de denizde avlanan balıkçıları taciz etmeye başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.