AfrikaHaberler

Mısır İhvanı Orduyla El Ele Vererek, Mısır Halkının Kanlarını Dökmeye Hız Verdiler. Mursi Yanlılarına Açılan Ateşte 160 Kişi Öldü

İslami davet sitesi Mısır kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Mısır İhvanıyla Cuntacı ordu el ele vererek, Mısır halkının kanlarını dökmeye hız verdiler.

Mısır da ki siyasilerin, İhvanı müslimine görüşmelere katılması için sunulan her teklife, ret cevabı vermelerindeki amacın, Amerika ve israil rejiminin kendilerine belirledikleri plan gereği, Mısır da gruplar arası çatışmaları yani, mısırdaki muhtemel bir iç savaşın ortamını, hazırlamakla meşguller.

Mısırda ki tüm grupların, Partilerin ve hareketlerin içerisindeki; samimi, inançlı ve ülkenin birliğini isteyen kitleler oyuna getirilerek, kendi inandıkları hedefler doğrultusunda sokaklarda, birbirlerinin kanlarını dökmeyi, vacip görmeye başladılar.

O yüzden Cuntacı ordu da, Mursi yanlılarının meydanı terk etmeyeceğini bildiği halde, Mursi yanlılarına 48 Saat verdiği sürenin dün gece dolması üzerine, askeri operasyona Mursi yanlılarının içine sızmış silahlı ajanların cuntacı askerlere verdiği destekle birlikte, müslüman halkın üzerine ateş açmaları sonucu, 160 kişi öldü, en az 1200 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Olayların infial yaratması üzerine Cunta bir açıklama yaparak, Mursi yanlılarına ateş açmadıklarını, mursi yanlılarının içine sızmış silahlıların tahrik etmesiyle ölü sayısının artmasını delil göstererek, tepkileri üzerlerinden atmaya çalışıyorlar.

Amerika ve siyonist israil ajanlarının eliyle, Şeytanı ve sinsi metotla Büyük ortadoğu projesini ihya etmek için, Mısır da ki gruplar ve partiler arasında ihtilafları derinleştirerek, mısır halkını kendi dertleriyle başbaşa bırakmayı hedefliyorlar. Tabi ki müslüman halklar, halen dost ve düşmanlarını tanımamakta uyumaya devam ederse, tüm islam alemindeki halklar, mısır daki komplonun benzeriyle karşılacaklardır. allah korusun..

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.