FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır-İsrail, Gazze’ye karşı güçlü bir işbirliği içindeler

Siyonist işgal devleti Maliye Bakanı Yuval Steinitz, işgal devletiyle Mısır arasındaki ilişkilerin çok sağlam bir şekilde sürdüğünü belirterek, Gazze kuşatmasının sıkı bir şekilde devam etmesi ve bölgeye silah girişinin engellenmesi konusunda iki ülke arasında güçlü bir işbirliğinin olduğunu ifade etti.

Siyonist işgal radyosu dün akşam verdiği haberde Steinitz’in şu ifadelerine yer verdi: “İsrail ile Mısır arasındaki ikili ilişkiler bazı hususlardaki görüş ayrılığına rağmen son zamanda daha da iyileşti. İki ülke arasındaki işbirliği özellikle de Gazze konusunda çok sağlam bir şekilde devam ediyor.”

Diğer taraftan Siyonist Hahambaşı Şolomo Ammar, Mısırlı yetkililerden işgal devleti adına casusluk yaptığı suçlamasıyla 11 yıldır tutuklu bulunan Siyonist Avde Tarabin’i affederek serbest bırakmasını istedi.

Mısır yönetimi Gazze savaşından önce, savaş sırasında ve savaştan sonra, işgal devletinin Gazze halkına karşı yaptığı saldırı, kuşatma, ambargo ve baskılarda sürekli düşmanın yanında yer almış, açık ve gizli olarak işgal devletini desteklemiş ve Gazze direnişini bitirmek için düşmanın kirli planlarına ortak olmuştur. Dolayısıyla şimdi de bu gönüllü hizmeti sürdürmesi yadırganacak bir durum değil. Mısır yönetimi Gazze’de ortaya konan direniş kültürünün despotlukla yönetilen Mısır’a da örnek olmasından korkuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.