AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır-korsan İsrail sınırındaki çatışmanın ayrıntıları açıklandı

Siyonist işgal güçlerinin bildirdiğine göre, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında gerçekleştirilen bir direniş eylemi sırasında üç direnişçi ve bir Siyonist asker hayatını kaybetti ve en az bir Siyonist asker de yaralandı.

Siyonist işgal radyosu, En-Nakab’ın güneyinde Mısır ile Siyonist işgal rejimi arasındaki sınırdaki güvenlik kordonuna yakın bir bölgede yola yerleştirilen bombanın patlaması sonucu Siyonistlerden bir kişinin öldüğünü ve bir kişinin de yaralandığını duyurdu.

İşgal radyosu, Gazze Şeridi’nden sızan bir grubun işgal güçleriyle çatıştığını ve direnişçilerin üçünün de şehit olduğunu açıklarken, Filistinli gruplardan henüz hiçbiri eylemi üstlenmedi.

Siyonist işgal medyası şehit olan üç direnişçiden bahsederken Fransız Haber Ajansı da Siyonist işgal ordusu sözcüsü General Yoav Mordechai’nin “Askerlerimiz İsrail’e sızan üç veya dört kişiyi daha arıyor” dediğini aktardı.

Mordechai, grubun çevreye ateş açtığını ve yola bomba yerleştirdiğini, sınır boyunca dikenli tel çeken işçilere anti tank füzesi attıklarını, olay yerine gelen işgal askerlerinin gruptan en az bir kişiyi öldürdüğünü söyledi. Siyonist general, işgal güçlerinin bölgeyi tamamen kapatarak arama çalışmalarına başladığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.