AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır Medyası, HAMAS’a Karşı Cinayet İşliyor

Filistin İslami Direniş hareketi HAMAS Siyasi büro başkanı, Mısır medyasını, HAMAS’a karşı cinayet işlemekle suçladı.

Filistin İslami Direniş hareketi HAMAS Siyasi büro başkanı Halid Meşal dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mısır medyasının İhvan’ul Muslim aleyhindeki çok geniş kampanyasına temasla, Mısır medyasının HAMAS ile Mısır ihvanı arasındaki ilişkiyi HAMAS’ı karalamak için kullandığını söyledi.

HAMAS’ın kendi kararlarını tamamen bağımsız verdiğini ve Arap tarafların hiç birine itaat etmediğini belirten Meşal, tek amaçlarının Filistin’in işgalden kurtarılması olduğunu ve Arap ülkelerin içişlerine kesinlikle karışmadıklarını bildirdi.
Siyonist İsrail rejiminin bölgede yaşanan İslami uyanış karşısında deşet içinde olduklarını bildiren Filistin İslami Direniş hareketi HAMAS Siyasi büro başkanı, bölge diktatörlerinin desteklenmesi ile kendini gösterin siyonist rejimin bölge denklemlerinin artık İslami uyanış ile birlikte yenilgiye uğradığını söyledi.

Düşman’ı asla resmiye tanımayacaklarını da hatırlatan Halid Meşal, siyonist İsrail rejiminin kendi güvenliğini sağlamak için tüm bölgeyi güvensizleştirdiğini söyledi.

Filistin İslami Direniş hareketi HAMAS Siyasi büro başkanı tüm Arap devletlerinden, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın müdafaası için HAMAS’ı desteklemeleri çağrısını yeniledi

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.