AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır, Refah bölgesinde 3 tüneli tahrip etti

Mısır güvenlik yetkilileri, bu ülkenin Gazze Şeridi’yle ortak sınır bölgesinde bulunan 3 yer altı tünelini imha ettiler. Mısır’ın bu girişimi, katil İsrail’in Gazze kuşatmasına şiddet kazandırıyor.

Mısır güvenlik güçleri, Gazze Şeridi’nin kuşatılmasında katil İsrail’le işbirliğini sürdürme doğrultusunda dün Filistinlilere ait 3 yer altı tünelini tahrip ettiler.

Söz konusu tünellerin Refah sınır kentinin Hayy-ül Berazil bölgesinde yer aldıklarını ve Mısırlı görevlilerin içinde kimsenin bulunmadığından emin olduktan sonra onları tahrip etiklerini ilave etti.

Mısır güvenlik güçleri bu tünelleri geçtiğimiz Perşembe günü keşfettiklerini açıkladılar.

Katil İsrail ve Mısır yetkilileri, Filistinlilerin bu tünelleri Gazze’ye kaçak olarak silah götürmek için kullandıklarını iddia ediyorlar. Diğer taraftan Filistinliler de, kuşatma altındaki vatandaşlarının ihtiyaç duydukları malzemeleri onlara ulaştırma gayesiyle bu tünelleri kullandıklarını vurgulamaktalar.

Gazze Şeridi hâlihazırda, 2 yılı aşkın bir süreden beri katil İsrail Ordusunun kuşatması altında bulunmakta. Dolaysıyla bu bölgede kuşatma altında kalan Filistinliler gıda, ilaç ve yakıt maddeleri açılarından yoğun olarak sıkıntı çekmekteler.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.