FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır rejimi Filistin halkına komplo kurmuştur

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi-Genel Komutanlık Genel Sekreteri Ahmed Cibril, Mısır halkını Mısır rejimine karşı son sözlerini söylemeye çağırarak, Mısır rejiminin Filistin halkına komplo kurduğunu söyledi.

Cibril dün (10 Ocak Pazar) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Filistin halkına karşı komplo kuran ve Filistin halkına karşı savaşan şer cephesinde yer alan Mısır rejimine Mısır halkının son sözünü söylemesini ve haykırmasını istiyorum. Hüsni Mübarek kendisinden sonra oğlunu iktidara getirmek için Mısır’ın tarihi rolünü ve misyonunu küçülttü. Mübarek şu anda bunun olması için talep edilen her şeyi yapmaya hazırdır.”

Mısır’ın Gazze’ye yönelik tutumunu garipsediklerini belirten Cibril şöyle devam etti: “Mısır hükümetinin Kudüs’te olup bitenlerle Mescidi Aksa’nın altında kazılan tünellere dikkat çekeceğine, bunu gündemleştirip kamuoyu oluşturacağına; Gazze kuşatmasını derinleştirmeye ve sınıra duvar örmeye başladığını müşahede ediyoruz.”

Mısır hükümetinin Amerika, Avrupa ve Siyonistlerin yapacağı yardım veya vaatler uğruna Gazze sınırına duvar örmeye başlaması Arap dünyasında olduğu kadar dış dünyada da büyük tepkilere neden olduysa da Mısır duvar örmeyi sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.