AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır sınırlarını siyonistlere sonuna kadar açtı

500 kadar Siyonistin üç uçakla Ebu Hasira’nın doğum yıldönümü münasebetiyle mezarını ziyaret edip burada ayinler düzenlemek üzere Mısır’ın İskenderiye şehrine geldiği oradan da Demenhur şehrine geçtiği belirtildi.

Değişik yerlerden gelen yüzlerce Siyonist’in rahat bir şekilde ayinlerini yapmalarına imkan sağlamak için İskenderiye ile Demenhur arasındaki cadde ile şehir giriş çıkışlarını tutan Mısır güçlerinin bölgeyi adeta askeri kışlaya dönüştürdükleri belirtildi.

Buhayra emniyet müdürlüğünün bölgede olağanüstü durum ilan ederek, söz konusu mezarın çevresiyle mezara giden ana caddelerde yoğun güvenlik tedbirleri aldığı gözlendi.

Ulusal güvenliğini tehdit ettiği iddiasıyla Gazze sınırına çelik duvar örmekten geri durmayan, Hamas liderlerinin Rafah sınır kapısından çıkış yapmalarına izin vermeyen, Filistin direniş hareketleriyle ilişkileri olduğu iddiasıyla Filistinlileri zindana atmaktan geri durmayan, onlara işkence eden ve hatta şehid eden Mısır rejiminin, kapılarını Siyonistler için sonuna kadar açması, ayin yapmalarına zemin hazırlaması, ayinlerini güvenlik içende yapmaları için her türlü tedbiri alması haklı olarak “Mısır kimin safında yer alıyor” sorusunu gündeme getiriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.