AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Mısır: Suriye Devletinin Birliğinin Ve Egemenliğin Korunmasından Yanayız

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükrü; Suriye’deki krizin Suriye devletinin birliğini ve egemenliğini koruyacak, Suriye halkının da ideallerini gerçekleştirecek siyasi çözümü destekleyen Mısır’ın tutumunu bir kez daha vurguladı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Ebu Zeyd; Bakan Şükrü’nün bugün Almanya’da düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı çalışmaları kapsamında Birleşmiş Milletler Suriye özel temsilcisi Staffan de Mistura ile bir toplantı gerçekleştirdiğini belirtti.

Ebu Zeyd toplantıda Şükrü’nün, Mısır’ın Suriye’nin egemenliğine ihlal teşkil edecek ve siyasi çözüm çabalarını baltalayacak herhangi bir askeri müdahaleye mutlak bir şekilde karşı tutumunun altını çizdiğini ifade etti. Şükrü’nün Suriye’de arasında pratik ve uzlaşmacı adımlar atılması amacıyla tüm tarafları ikna etmek için uluslar arası taraflar arasında koordinasyon ve işbirliğinin gereğine dikkat çektiğini kaydeden Ebu Zeyd; de Mistura’nın ise toplantıda Suriye’de çözüm çabaları konusunda son gelişmeler hakkında bilgi aktardığını söyledi. Ebu Zeyd de Mistura’nın aynı zamanda bulunduğu temaslar ardından çözüm konusunda vizyon ve düşüncelerini aktardığına da işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.