HaberlerİranOrtadoğu

Mısır, Tahran nükleer konferansına katılacak

İran İslam Cumhuriyeti’nin UAEK nezdindeki daimi temsilcisi, Bağlantısızlar Hareketi’nin Başkanlığını yapan Mısır’ın, Tahran’da düzenlenecek silahsızlanma konferansına katılacağının haberini verdi.

Ali Asger Sultaniye, 17-18 Nisan tarihleri arasında “nükleer enerji herkese, nükleer silah hiç kimseye” adı altında ilk kez Tahran’da düzenlenecek olan kitle imha silahların yayılmaması ve uluslar arası silahsızlanma konferansına işaretle, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’ndan üst düzey yetkililerin bu konferansa katılacağının haberini verirken, UAEK Başkanı Amano’nun katılması daha kesinleşmediğini söyledi.

Sultaniye, Nükleer Denemelerin Kapsamlı Yasaklanması Anlaşması örgütününden de üst düzey bir yetkili ve ayrıca, Bağlantıszlar Hareketi’nin Başkanlığını yapan Mısır’ın Tahran konferansına katılacaklarının haberini verdi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin UAEK nezdindeki daimi temsilcisi, “Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nda grup başkanlığı görevini sürdüren bazı ülkelerin büyükelçileri de söz konusu konferansa katılacaklardır”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.