AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır yönetiminin tünellere karşı operasyonları işgalciyi fazlasıyla sevindiriyor

İşgal rejimi İsrail’deki üst düzey güvenlik kaynakları, Mısır ordusunun Gazze’nin can damarları durumunda olan tünellere karşı operasyonlara devam edeceğini, ordunun Mısır’da yönetimi ele almasından dolayı da son derece iyimser olduklarını ifade ettiler.

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan gazetelerden Maariv verdiği haberde söz konusu kaynağın “İsrail ordu yetkilileriyle Mısır ordusu arasındaki işbirliği ve koordinasyon devam ediyor. Mısır’da ordunun iktidarı ele geçirmesinden dolayı son derece umutluyuz” dediğini yazdı.

Kaynaklar verdikleri bilgide ayrıca, Mısır ordusunun iktidarda kalmak için çalışacağını, ancak bu konuda temkinli davrandıklarını ifade ettiler.

Mısır ordusunun Gazze’nin hayat damarları durumundaki tünellere karşı Mübarek zamanında bile yapamadığını Mursi döneminde ve şimdi yapması herkesten çok işgalciyi sevindiriyor. Her şeye rağmen durduramadığı tünellerin Mısır ordusu eliyle yok edilmesi işgalcinin Gazze üzerindeki kuşatmayı daha da ağırlaştırmasına ve Hamas hareketine baskı kurmasına katkı sağlayacak.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.