AfrikaHaberler

Mısır’daki Görgü Şahidleri: Mursi Yanlıları Görünen Bazı Silahlılarla Mısır Cuntasına Bağlı Maskeli Ajanlar Karşılıklı Olarak Halkın Üzerine Ateş Açtıklarını Bildirdi.

İslami davet sitesi Mısır kanallarına dayanarak verdiği haberde, Mısır daki görgü şahidleri, mısriyye ve ontv kanallarına yaptıkları açıklamada, Mursi yanlılarının içerisindeki bazı silahlı ihvancılarla, Mısır Cuntasına bağlı ajanların sanki anlaşmışcasına karşılıklı olarak, halkı hedef aldıklarını bildirdiler.

Mursi yanlıları içerisindeki bazı silahlıların, polisi ve askeri tahrik etmek için kasıtlı olarak, polise ve askerlere açtıkları ateş sırasında , 1 Yüzbaşı, 3 asker ve 3 polisi katlettikten sonra, Mısır cuntasına bağlı askerlerin olduğu taraftan da, güya mısır askerin intikamını almak bahanesi ile, askerlere ateş açan ihvancılara ateş açmayıp , direk sivil müslümanları hedef almaları sonucu, en az 75 müslüman şehid oldu, 134 müslüman da yaralandı. Adaviye meydanındaki sivil direniş, yerini silahlı çatışmaya bıraktı. Fitne ateşi giderek büyüyor

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.