AfrikaHaberler

Mısır’daki saldırılarda 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Mısır’ın İskenderiye ve Minye kentlerinde düzenlenen bombalı ve silahlı saldırılarda 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Mısır’ın İskenderiye ve El-Minye kentlerinde düzenlenen bombalı ve silahlı saldırılarda 1’i çocuk 2’si polis 3 kişinin öldüğü, 3’ü polis 4’ü sivil 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Hani Abdullatif, İskenderiye kentinin doğusundaki el-Muntezeh bölgesinde bomba patlaması sonucu 1 kız çocuğunun yaşamını yitirdiğini, 4 kişinin yaralandığını belirtti.

Güvenlik kaynakları, yaralıların kentin doğusundaki el-Asafira Hastanesine kaldırıldığını ve sivil savunma güçlerinin olay yeri çevresinde arama başlattığını kaydetti.

Görgü tanıkları ise bombanın, güvenlik güçlerine ait bir devriye aracının olay yerinden geçmesinin ardından patladığını ifade etti.

Ülkenin orta kesimindeki Minye iline bağlı Dimşav Haşim köyü yakınında da polise açılan ateş sonucu polis memurları Memduh Muhammed Abdurrahman ile Ahmed Hasan Hanefi’nin hayatını kaybettiği, Hamdi Ahmed Cad er-Rab, Hamdi Ali Seyyid ve Halef Nasr Hamza’nın yaralandığı dile getirildi.

Dün de İskenderiye, Menufiye, Giza ve El-Garbiyye kentlerinde çok sayıda el yapımı bomba, uzmanlar tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.