FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır’ın çelik duvarı insanlık faciası ve cinayettir

Mısır’ın Gazze sınırında çelikten duvar inşa etme girişimine tepki gösteren Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, bu duvarın inşa edilmesi ile birlikte 1.5 milyon Filistinliye gıda maddesi ve ilaç gibi acil ihtiyaçların sevkiyatının engelleneceğini belirtti.

Korsan İsrail Gazze şeridine dayattığı 22 günlük savaşta bozguna uğradıktan sonra Amerika yönetiminin Gazze sınırının denetimini uluslararası düzeye çıkarmayı planladığını açıklayan Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, şimdi de bu politikanın doğrultusunda Mısır yönetiminin Gazze sınırında çelik duvar inşa ettiğini kaydetti.

Bu duvarın inşa edilmesi ile birlikte Gazze şeridinde yaşayan 1.5 milyon Filistinliye giyecek, ilaç ve gıda maddesi ulaştırma çabalarının tamamen engellenmiş olacağını kaydeden Berhum, duvarın beşeriyete karşı işlenen bir cinayet olduğunu vurguladı.

Berhum, Mısır yönetiminin böyle bir duvarın inşa edilmesine izin vermemesi gerektiğini, bilakis Gazze kuşatmasına karşı çıkması ve bu bölgeye insani yardımların ulaşması için geçitleri açması gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.