FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısır’ın füzelerle ilgili iddiaları çelişkilidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Sina’dan Siyonist işgal devletinin Eilat kenti ile Ürdün’ün Akabe kentine atılan füzelerin ardında Filistinli direniş gruplarının olduğunu söyleyen Mısır güvenlik güçlerinin açıklamalarını “çelişkili” olarak niteledi.

Salah El-Berdevil, bugün (4 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada El-Berdevil, Mısır yönetimini işgalciye Mısır’ı kınama ve Gazze Şeridi’ne saldırı düzenleme gerekçesi sunan bu iddiaları araştırmaya davet etti.

Hamas lideri, söz konusu açıklamaların dün yapılan ve Sina’dan hiçbir füze atılmadığını söyleyen açıklamalarla çeliştiğini kaydetti.

Siyonistlerin Sina’dan Eilat’a füze atıldığı rivayetlerinin uydurma olduğunu ifade eden El-Berdevil, Siyonist kaynakların işgal ordusunun bölgede tatbikat yaptığına işaret ettiğini belirtti.

“Kastedilen Hamas ise, herkes bilmektedir ki, Filistin dışında her hangi bir Arap toprağını saldırı için kullanmak bizim stratejimiz değil” diyen El-Berdevil, Hamas’ın direniş eylemlerinin Filistin toprakları dahilinde olduğunu söyledi.

El-Berdevil, bu tür açıklamalarla Siyonist işgalciye Gazze’ye saldırı gerekçesi verilmemesi gerektiğini de ifade etti.

Hamas lideri, uluslararası toplumu göreve çağırarak, Siyonist işgalcinin Filistin halkına yönelik cinayetlerini örtbas etmek için gerginliği tırmandırmasının önüne geçilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.