HaberlerLübnanOrtadoğu

Mısırlı mücahidlerin hükümleri onların onur nişanıdır

Lübnan’ın Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısır yargısının bazı Hizbullah mücahitleri hakkındaki kararını, direnişçilerin onur nişanı şeklinde değerlendirdi.

Mısır yargısının Gazze’de direnişe destek verdikleri gerekçesi ile hüküm giyen Hizbullah taraftarlarının hükümlerini değerlendiren Genel Sekreter Seyyid Hasan Nasrullah, mücahitlere verilen hükümlerin onların onur nişanı olduğunu, ancak bu kararın Mısır yargısının zalim ve siyasi kararı olduğunu kaydetti.

Nasrullah söz konusu mücahitlerin tutuklandığı ilk günden itibaren bu insanların onurlu insanlar olduğunu ve bu yüzden mahkemenin beraat kararı vermesi gerektiğini haykırdıklarını, tutuklanan Mısırlı mücahitlerin Filistin milletinin meşru direnişine yardım eli uzatan şerefli insanlar olduğunu vurguladı.

Mısır mahkemesi dün verdiği kararda, Lübnan Hizbullah hareketi üyeleri olduklarını iddia ettiği 26 sanık hakkında Gazze şeridinde Filistin direnişine destek verdikleri gerekçesi ile 6 ay ila 25 yıla kadar hapis cezası verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.