FilistinHaberlerOrtadoğu

Mısri’den İşgalciye Uyarı: Hamas ve Kassam’ın Sabrını Test Etmeye Kalkışma

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Muşir El-Mısri işgal rejimini Hamas ve Kassam Tugayları’nın sabrını test etmemesi konusunda uyararak, rüzgârın Filistin direnişinden yana estiğini söyledi.

Kassam komutanlarından şehit Abdurrahman El-Mübaşir’in cenaze törenine katılan Hamas liderlerinden El-Mısri, Kassam Tugayları’nın isimlerini açıkladığı beş saha komutanının Siyonist asker Gilat Şalit’i oldukça dar bir bölgede beş yıl süreyle muhafaza ettiklerini belirterek, bu operasyonun Siyonist işgal rejimiyle olan mücadele tarihinde en karmaşık, çetrefilli ve çözülmesi zor bir denklem olduğunu söyledi.

Bu komutanların ortaya koyduğu çabaların Filistin direnişinde önemli bir yol ayrımı sayılan “Özgürlerin Vefası” esir takası şeklinde semere verdiğini hatırlatan El-Mısri, birinci anlaşmayı yapanın, ikincisini de yapmaya kadir olacağını ifade ederek, “Kassam mücahitlerinden on binlercesi gece gündüz, yerin üstünde ve altında gelecek savaşa hazırlanıyor. Hamas’ın ateşkesten anladığı budur. Ona göre ateşkes, hazırlık ve tedbirdir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.