FilistinHaberlerOrtadoğu

Mitchell’in gezisi başarısız geçti

İşgalci İsrail radyosu, ABD’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell’in bölgeye yaptığı ziyaretinden bir sonuç alamadığını, dolaysıyla barış görüşmelerinin başlamayacağını bildirdi.

ABD’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell, işgal altındaki Filistin topraklarına yaptığı son ziyareti ve Tel-Aviv ile sözde Özerk Filistin Teşkilatı yetkilileriyle görüşmelerinden bir sonuç alamadı. Bu ziyaret bağlamında sadece, müzakerelerin yeniden başlatılması konusunda Washington’da görüşmelerin devam ettirilmesi için bir mutabakat sağlanabildi.

“Filistin El-Yaum” haber sitesinin bildirdiğine göre, Siyonist İsrail radyosu bu haberi bildirmenin yanında ayrıca, Mitchell’in Tel-Aviv ve Ramallah yetkilileriyle görüşmelerinden bir netice elde edemediğinden boş ellerle Washington’a geri dönmek zorunda kalacağını vurguladı.

Aynı habere göre, George Mitchell bu ziyaretinde somut ve pratik hiçbir sonuç elde edemediyse de, yaptığı görüşmelerini olumlu diye tanımladı ve Tel-Aviv ile Ramallah yetkililerini, görüşmelerin devamını Washington’da sürdürmeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.