FilistinHaberlerOrtadoğu

Mitchell’in ziyareti içerikten yoksun

İslami Direniş Hareketi (Hamas), ABD Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell’in ziyaretlerini “içerikten yoksun” olarak tanımlayarak, ziyaretlerin müzakerelere yeniden başlamaktan bahsetmenin dışında Filistinliler için yeni bir şey getirmediğini söyledi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, dün (10 Ekim Cumartesi) konuyla ilgili verdiği demeçte, “Mitchell, Siyonist düşmana her şeyi verirken Filistinlilere, daha doğrusu Abbas Yönetimi’ne içi boş vaatlerden ve temennilerden başka bir şey vermiyor” dedi.

Amerika’nın müzakerelere dönme çağrısının Siyonist işgalcinin Filistinlilere ve kutsal mekanlara karşı işlediği cinayetlerini örtme çabası olduğuna işaret eden Burhum, müzakereleri Yahudi yerleşim birimi inşasını, Yahudileştirme faaliyetlerini ve Gazze’ye ambargoyu sürdürmek için fırsat bilen Siyonistlere bu şekilde cankurtaran teknesi takdim edilmek istendiğini söyledi.

Burhum, “Amerika’nın Siyonist işgal devletinin isteklerine boyun eğmek yerine tüm baskı araçlarını kullanarak işgal devleti üzerinde baskı kurması gerekir” dedi.

Müzakerelere dönüş nedeninin ABD Başkanı Barack Obama’nın popülaritesinin gerilemesi ve Filistinli müzakereci Mahmud Abbas’ın Filistin halkını yüzüstü bırakması olduğunu kaydeden Burhum, müzakerelere yeniden başlamanın Filistin halkının yanında yer alan uluslararası kamuoyunun dağılması ve Siyonist işgalciyi uluslararası arenada yargılamayı amaçlayan çabalara darbe anlamına geleceğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.