HaberlerLatin Amerika

Morales : Halkım için yola devam

Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Morales, son yıllarda bu ülkede başlayan değişim sürecinin esas sahibinin Bolivya halkı olduğunu vurguladı.

Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Morales dün yaptığı bir konuşmada, iktidara geldiği ilk günden bu yana geçen 4 yılda ülkesinde meydana gelen gelişmeleri hatırlatarak “Bu süreçte meydana gelen değişim hareketi artık Evo Morales veya iktidar olan hükümete ait değil. Bu hareketin esas sahibi bu ülke halkıdır” diye vurguladı.

Bolivya’da düzenlenmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 3 haftadan daha az bir zamanın kaldığı bir aşamada Potosi halkı arasında konuşan Morales bu konuda ayrıca “Hükümetin kesilmeden süren çabaları sayesinde git gide halkla hükümet arasında bir güven ortamı oluşmaya başladı. Hükümetin programları bütün eyaletlerde büyük ilgiyle karşılandı. İşte bu yüzden ben bu hareketin asıl sahibi Bolivya halkıdır diyorum” ifadesini kullandı.

Bolivya Cumhurbaşkanı Morales konuşmasının devamında, bu ülkede sağcı kanadın yeniden iktidara geldiği takdirde, Hidrocarbur kaynaklarının ulusallaştırılması, resmi şirketler ve değişim hareketinin temelini oluşturan yeni anayasanın tehlikeye düşeceği konusunda uyarıda bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.