AvrupaHaberler

Moskova metrosuna intihar saldırısı, 38 ölü

Rusya’nın başkenti Moskova metrosunda ard arda meydana gelen 3 patlama Rusları şaşkına çevirirken, ölü sayısının 45’e yükseldiği bildirildi.

Daha sonra yapılan resmi açıklamada ölü sayısının 38 olduğu bildirildi.

Rusya, ard arda gerçekleşen 3 patlamayla sarsıldı. Moskova metrosunda gerçekleşen saldırıların intihar saldırısı olduğu ve her 3’ünde de çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirilirken,saldırılardan ilkinin Rus iç istihbarat servisi FSB’nin merkezinin yakınındaki Lubyanka metrosuna ,ikincisinin de kent merkezindeki Park Kulturia metrosuna düzenlendiği açıklandı.

Yapılan ilk açıklamada Moskova’da bu sabah meydana gelen iki ayrı patlamada, en az 34 kişinin öldüğü, 18 kişinin de yaralandığı bildirilmiş, ilk saldırıda 22, ikincisinde en az 12 kişi hayatını kaybetmişti. Moskova Belediye Başkanı iki patlamaya da kadın intihar bombacısının neden olduğunu açıklarken, Rusya Başsavcılığı olayla ilgili terörist saldırı soruşturması açtı. Moskova’daki metronun, dünyanın en gelişmiş ve en kalabalık metro ağlarından biri olduğunu belirten yetkililer, patlamaların, metronun en kalabalık saatlerinde gerçekleştirildiğini söylediler.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.