AvrupaHaberler

Mossad eski gücünü kaybetmiştir

Dubai polisinin Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları komutanlarından Mahmud El-Mebhuh’a düzenlenen suikast ile ilgili yaptığı açıklamalar ve Mossad’ın başarısız olduğu yönünde yapılan yorumlar Siyonist güvenlik çevrelerinde rahatsızlığa yol açtı.

Fransa’da yayınlanan “Dernières Nouvelles d’Alsace” gazetesi, cinayetle ilgili yorumunda, Mossad’ın geride iz bırakmadan suikast düzenleme gücünü kaybettiğini ve özellikle El-Mebhuh suikastından sonra aynı ajanlarla operasyon yapamayacağını yazdı. Gazete, cinayete karışan Mossad ajanlarının isimlerinin Dubai polisi tarafından Interpol’e bildirildiğine dikkat çekti.

Operasyonun istihbarat tarihine geçeceğini kaydeden gazete, “tek kullanımlık timler” döneminin başlayacağını öne sürdü.

İstihbarat birimlerince gerçekleştirilen operasyonlarda eylemi gerçekleştirenlerin bugüne kadar yakalanmalarının zor olduğuna işaret eden Fransız gazetesi, teknolojinin gelişmesiyle ve gözlem kameralarının yaygınlaşmasıyla istihbarat ajanlarının hareket alanlarının daralacağını bildirdi.

Siyonist işgal devletinde yayınlanan Haaretz gazetesi ise, Mossad’ın geçmişte yaşayan bir örgüt olduğunu yazdı.

“Büyük başarı öyküsü işte böyle büyük bir başarısızlığa dönüştü” diyen Haaretz, Mossad ajanlarının geride bıraktıkları delillerin körler tarafından dahi görülebileceğini söyledi.

Öte yandan yine Siyonist işgal devletinde yayınlanan Yediot Aharonot gazetesi, istihbarat örgütleri çağının geride kaldığını öne sürdü. Gazate, “Peruklar, şapkalar ve benzeri kılık değiştirmeler artık istihbarat ajanlarının kendilerini gizlemelerine yetmiyor” dedi.

Dubai’deki kameraların Mossad ajanlarının her hareketini kaydettiğine dikkat çeken gazete, El-Mebhuh’u öldürmeye giden timin kameraları hesaba kattığını fakat onları gönderenlerin Dubai polisinin cinayeti aydınlatma kararlılığını ve inadını hesaba katmadığını yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (60) içerik yüklenmiştir.