FilistinHaberlerOrtadoğu

Mossad şefi Meir Dagan görevini bırakacak

Siyonist Kanal-2 televizyonu dün (25 Haziran Cuma) verdiği haberde, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın liderlerinden Mahmud Mebhuh’a Dubai’de yapılan suikastta gereken itinayı göstermediği gerekçesiyle dokuz yıldır terör şebekesi Mossad’ın başında bulunan Meir Dagan’ın bir yıl daha bu makamda kalma talebini reddettiğini duyurdu. Televizyonun verdiği habere göre Dagan üç ay sonra Mossad şefliğini bırakıyor.

Siyonist televizyonu yayınladığı raporda ayrıca, Hamas liderlerinden Mebhun’a yapılan suikastın işgal rejimine pahalıya mal olduğunu belirterek, en son bir Mossad ajanının Polonya’da tutuklandığına dikkat çekti.

2002 yılında işgal rejiminin cinayet şebekesi Mossad’ın başına geçen Dagan birçok cinayete imza attı. Birçok suikasttan kıl payı kurtulan Dagan’ın yerine kimin geleceğine işgal kabinesi karar verecek.
İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın liderlerinden Mahmud Mebhuh’a Birleşik Arap Emirleri’nin Dubai kentinde suikast düzenlenmesi, suikasta katılan bütün ajanların deşifre olmalarına, eyleme katılan ajanların birçok Avrupa ülkesinin sahte pasaportlarını kullandığının anlaşılmasına neden olmuştu. Bunun üzerine Avrupa ülkeleri işgal rejimini protesto etmiş, pasaportları kullanılan ülkelerden bazıları da Siyonist diplomatları sınırdışı etmişti. Mossad’ın bu alçak cinayeti nedeniyle dünyada kötü bir imaj bırakan işgal hükümetinin

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (15) içerik yüklenmiştir.