FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Mossad, Usame Hamdan’a suikastte başarısız oldu

Siyonist basın, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Furkan Savaşı zaferini kutladığı şu günlerde işgal devleti İstihbarat Teşkilatı Mossad’ın Lübnan’da yaptığı operasyonda Hamas’ın Lübnan temsilcisi ve hareketin dışişleri sorumlusu Usame Hamdan’ı öldürmekte başarısız kaldığını yazdı.

Lübnan’da Hamas hareketinin kullandığı bir evde meydana gelen ve iki Hamas mensubunun şehit olmasına neden olan patlama, patlamanın arkasında kimlerin olduğu ve asıl kimi hedef aldığı konusunda belirsizlik devam ederken, Siyonist internet haber sitelerinde yayınlanan haber ve yorumlar, olayın arkasında Siyonist istihbarat teşkilatı Mossad’ın olduğunu gösteriyor.

Hamas hareketinden yapılan açıklamalarda, meydana gelen patlamada Hamas’ın Lübnan temsilcisi Usame Hamdan ile yardımcısı Ali Bereke’nin yara almadıkları ve Hamdan’ın o sıralarda Lübnan dışında olduğu ifade edildi.

Hamas hareketi konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ayrıca, olayın kimin tarafından işlendiği veya arkasında kimlerin olduğu konusunda şu an için bir şey söylemenin erken olduğunu belirtmiş, bu konuda yapılan soruşturmanın sonucunu bekleyeceklerini ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.