FilistinHaberlerOrtadoğu

Mossad’ı suçlayacak onlarca delil var

Dubai emniyet müdürü Dahi Halfan Temimi, işgal devletinin Mossad’ın Kassam komutanı Mahmud Mebhuh suikastına karıştığını gösteren bir delil olmadığını iddia etmesine rağmen, Mebhuh’a suikast düzenleyen çetenin Mossad ile bağlantılı olduğuna ve cinayeti Mossad’ın işlediğine dair ellerinde onlarca delil bulunduğunu söyledi. Temimi devamla, Mebhuh’a yapılan suikastın her ne kadar taktik olarak başarılıysa da stratejik ve siyasi olarak başarısız olduğunu ifade etti.

Temimi konuyla ilgili yaptı açıklamada ayrıca şunları söyledi: “Dubai polisinin cinayetle ilgili sürdürdüğü soruşturma, suikastı basit bir cinayet olmaktan çıkarıp, işgal devletinde siyasi krizlerin yaşanmasına neden olacak bir cinayete dönüştürdü. Aynı şekilde bu soruşturma cinayet şebekesi Mossad’ı, Mossad’ın skandallara neden olabilecek yöntemlerini ve Mebhuh suikastında kullandığı katillerin kimliklerini de ortaya çıkardı.”

Kassam komutanlarından Mahmud Mebhuh, geçen ocak ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde suç şebekesi Mossad’a bağlı ajanlar tarafından boğularak şehit edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.