AfrikaHaberler

Mübarek rejiminin devrilmesi için süreç başlamıştır

Filistin İslami Konsey Başkanı Şeyh Zagmut, Mısır’da Hüsni Mübarek nizamının ABD ve korsan İsrail çizgisini izlediğini hatırlatarak, “Kanaatimce, Hüsni Mübarek rejiminin düşmesi için geri sayım başladı” dedi.

Şeyh Muhammed Namer Ahmed Zagmut, Mısır hükümetinin Siyonizme karşı direniş ve Lübnan Hizbullah Hareketine karşı hazırladığı komplolar ve maceracı girişimlerle kendi rejiminin daha erken çökmesine yardımcı olacağını vurguladı.

Şeyh Zagmut açıklamalarının devamında, Kahire ve müttefiklerinin Lübnan Hizbullah Hareketine karşı başlattıkları yeni propaganda dalgasına değinerek, “Seyyid Hasan Nasrullah, dini vazifesinden öte bir şey yapmamıştır. Dolaysıyla Kahire’nin ona yönelttiği iftiralar sadece, Seyyid Hasan’ın Allah’a itaat etmesi ve şeriat erkanından biri olan cihadı yerine getiriyor olmasından kaynaklanmaktadır” diye vurguladı.

Filistin İslami Konsey Başkanı ayrıca, “Dini vazifelerini yerine getirmeyen günah işliyor demektir. Kahire yetkilileri de, Filistinli din kardeşlerine yardım etme vazifesini yerine getirmeleri gerekirken, üstelik, başkalarının da Filistinlilere yardım ulaştırmalarına mani oldular” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (77) içerik yüklenmiştir.