FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahid Rebi’ Ali Harb şehid oldu

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın silahlı kanadı Şehid İzzeddin El-Kassam Tugayları, Kassam mücahitlerinden Rebi’ Ali Harb’in birkaç yıl önce işgal altındaki Batı Yaka’da bir Siyonisti öldürmeye çalışırken aldığı yara nedeniyle şehit olduğunu duyurdu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları bugün (12 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Filistin halkına değerli mücahitlerinden birinin, Silfit kazasının İskaka köyünden Kassam mücahidi Rebi’ Ali Harb’in şehit olduğunu bildiririz” ifadesine yer verildi.

Bildiride, mücahid Harb’in birkaç yıl önce işgal altındaki Ramallah’ta bir Siyonisti öldürmeye çalışırken aldığı yara sonucu vücudunun tamamen felç olduğu ve uzun süren tedavi süresinin ardından –Allah’ın izniyle- şehit olduğu bildirildi.

Rebi’ Ali Harb’in uzun süren bir cihad ve mücadele hayatının ardından şehadete kavuştuğu belirtilerek, Allah Teâlâ’dan Harb’i katından şehitlerden kabul eylemesi ve cennetine koyması için dua edildi.

El-Kassam Tugayları, şehidin ailesine ve sevenlerine de sabır dileyerek, Allah’ın izniyle zafer gerçekleşene kadar cihad yolunda devam edeceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.