FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahidler sınır noktasında nöbette olacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın silahlı kanadı Şehid İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Hamas’ın 22. kuruluş yıldönümü kutlamaları sırasında Kassam mücahitlerinin nöbet yerlerinde olacaklarını belirterek Filistin halkının gönlünün rahat olmasını istedi.

Ebu Ubeyde, bugün (13 Aralık Pazar) medyaya yaptığı açıklamada, Kassam Tugayları’nın Gazze sınırını boş bırakmayacağını ve işgalcinin kutlamaları fırsat bilerek Gazze’ye sızmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Kassam Tugayları’nın Batı Yaka’da yeniden yapılanma ve işgalciye karşı direniş çabası içerisinde olduğuna işaret eden Ebu Ubeyde, “Fakat Kassam mensupları ve Filistin halkının onurlu insanları işgal güçlerinin ve Abbas milislerinin ağır baskısı altındalar ve bu da işlerini zorlaştırıyor” şeklinde konuştu.

“Hiç kimse direnişin kökünü kazıyamayacak. Direnişe karşı bir süre etkili olsalar bile bu etkileri uzun vadeli olmayacak” diyen Ebu Ubeyde, Kassam Tugayları’nın verdiği onca şehide rağmen çizgisinden sapmadığını belirterek, işgalci Filistin’i terk edene kadar cihad meydanından ayrılmayacaklarını söyledi.

Ebu Ubeyde, meydan okuyan bir dille yaptığı açıklamada, direnişi tek bir şeyin durdurabileceğini ve bunun da işgal altındaki toprakların tamamından işgalin kalkması olduğunu ifade etti.

“Gaspçı işgalci tek bir karış toprağımızı dahi işgal etmeye devam ettiği sürece biz de Allah’ın izniyle gece-gündüz direnişe devam edeceğiz” diyen Ebu Ubeyde, “Arkamızdan geri adım attığımız ve taviz verdiğimiz yazılmadan sonuna kadar sancağı taşımak ve bizden sonrakilere teslim etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.