FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahidler, siyonist saldırıdan yara almadan kurtuldu

Filistin Halk Direnişi Komiteleri’nin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugayları’na bağlı bir grup direnişçinin Gazze’nin doğusunda bugün (30 Ağustos Pazar) sabah eken saatlerde Siyonist işgal güçlerinin düzenlediği hava saldırısından kurtulduğu bildirildi.

F-16 türü bir Siyonist savaş uçağı bu sabah Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şaaf bölgesinde bulunan bir grup direnişçiye füze saldırısında bulundu.

Direnişçilerin saldırıdan yara almadan kurtulduğunu belirten kaynaklar, saldırı yerindeki iki odanın yıkıldığını ve çevredeki binaların da zarar gördüğünü bildirdi.

Saldırı nedeniyle vatandaşların korkuya kapıldığını söyleyen kaynaklar, Nasır Salahuddin Tugayları’ndan oldukları öğrenilen direnişçilerin saldırının düzenlendiği alandan yara almadan uzaklaştıklarını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Genel Müdürü Dr. Muaviye Hasaneyn, saldırının ardından ambulansların olay yerine gittiğini ve yapılan aramalara rağmen herhangi bir ölü veya yaralıya rastlanmadığını söyledi.

Öte yandan, Siyonist işgal güçlerinin bu sabah Batı Yaka’da gerçekleştirdikleri baskın ve aramalarda iki Filistinliyi gözaltına aldıkları bildirildi.

İşgal güçlerinin Nablus kentinin güneyindeki Kablan köyüne baskın düzenlediğini ve Filistinli bir genci gözaltına aldığını belirtti.

Söz konusu kaynaklar, Ramallah’a bağlı Deir Ğassane köyüne baskın düzenleyen Siyonist işgal güçlerinin de köydeki bir genci gözaltına aldığını ve gözaltına alınan gençlerin bilinmeyen bir yere götürüldüğünü bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.