FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahidlerden Keysofim sınır kapısı’na operasyon

Filistin direniş mücahitlerinin bugün (08 Aralık Salı) Gazze’nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğu tarafına düşen Keysofim sınır kapısına yakın bölgede işgal güçlerine pusu kurup birkaç işgal askerini yaraladıktan sonra mevzilerine geri döndükleri bildirildi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları bugün (08 Aralık Salı) yayınladığı askeri bildiride operasyon hakkında şu bilgileri verdi: “Ebu Ali Mustafa Tugayları’na bağlı mücahitler bugün sabah saatlerinde Keysofim sınır kapısına yakın bölgede işgal askerlerine pusu kurdu. Düşmanla yakın mesafede çatışmaya giren mücahitler birkaç işgal askerini yaraladıktan sonra zayiat vermeden mevzilerine geri döndüler”.

Bölgedeki kaynaklar da direniş mücahitlerinin kurduğu pusuda düşmanla şiddetli bir çatışmaya girdiklerini ve döşedikleri patlayıcılarla mayınları patlattıklarını belirterek, çatışmanın ardından işgal güçlerinden birkaç kişinin yaralandığını ifade etti.

Ebu Ali Mustafa Tugayları yayınladığı bildirinin devamında, bu operasyonu Birinci İntifada’nın 23. yıldönümü ile Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin kuruluşunun 42. yıldönümü münasebetiyle, Filistin halkına karşı vahşi saldırılarını sürdüren işgal askerlerine misilleme olarak yaptığını ifade etti.

Düşmana karşı direniş hattında olmaya devam edeceğini belirten Ebu Ali Mustafa Tugayları, Filistin direniş gruplarından da silahlarını sadece düşmana doğrultmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.