FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahidlerden siyonist mevzilere füze saldırıları

Filistin direniş grupları, Siyonist işgal güçlerinin dün akşam (25 Eylül Cuma) üç direniş mücahidini şehit etmesine misilleme olarak işgal güçlerine ait Gazze’nin güneyindeki iki bölgeye havan topu attığını duyurdu.

El-Aksa Şehitleri Tugayları, Şehit Eymen Cude Grupları Şura Meclisi ve Kudüs Müfrezeleri, kendilerine bağlı mücahitlerin Siyonist askeri bölge Keysofir’e saldırdıklarını bildirdi.

Gruplar yayınladıkları askeri bildiride şunları söyledi: “Allah’a tevekkül ederek zafere kadar direniş hakkımızı devam ettirme inancımızdan hareketle el-Aksa Şehitleri Tugayları’yla Kudüs Müfrezeleri’ne bağlı füze birimi dün gece (26 Eylül Cumartesi) saat 01:05’da düşman güçlerine Aksa-3 tipi füze atmayı başardılar”.

Askeri bildirinin devamında gruplar, bu eylemi düşmana karşı direnişi her türlü yolla sürdürmeye kararlı olduklarını ve düşmanın Kudüs Müfrezeleri mücahitlerine yönelik korkakça saldırısına bir misilleme olarak yaptıklarını ifade etti.

Diğer taraftan, Ensar’us-Sünne isimli bir diğer grup da kendisine bağlı mücahitlerin dün gece saat 11:05’da Siyonist mevzilere füze attıklarını duyurdu.

Ensar’us-Sünne grubu, yayınladığı bildirinin devamında, kendisine bağlı mücahitlerin bu eylemi Siyonistlerin zindanlarda esirlere karşı uyguladığı insanlık dışı muameleye ve dün akşam Kudüs Müfrezelerine yönelik yaptığı cinayete misilleme olarak yaptığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.