FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahidlere el uzatanlara gerekli cevabı vereceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Batı Yaka’nın Kalkiliya kentinde iki direnişçisinin şehit edilmesinin Abbas’a bağlı güvenlik birimlerine bakışlarında dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kassam Tugayları basın sözcüsü Ebu Ubeyde, bugün (31 Mayıs Pazar) Gazze kentinde düzenlediği basın toplantısında, Kassam’ın üyelerine dokunulmasına izin vermeyeceğini ve mücahitlerine el uzatanlara gereken cevabı vereceğini açıkladı.

Yaşananların hepsinden başkanlık süresi biten Mahmud Abbas’ın sorumlu olduğunu kaydeden Ebu Ubeyde, Abbas’a bağlı güvenlik biriminin Muhammed Es-Semman ve Muhammed Yasin’i planlı bir operasyonla şehit ettiğini bildirdi.

Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin son dönemde şehit Muhammed Es-Semman’ı yakalayabilmek için Kalkiliya’da baskınlarını yoğunlaştırdığını ve yaklaşık 100 Hamas üyesini gözaltına aldığını söyleyen Ebu Ubeyde, bu güçlerin Muhammed Es-Semman’ın bulunduğu yeri kuşattığını ve olay yeri yakınlarında da Siyonist özel birliğinin konuşlandığını açıkladı.

Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin ilk önce mücahitlere ateş açtığını ve mücahitlerin de karşı ateşle cevap verdiğini anlatan Ebu Ubeyde, Siyonistlerin teftiş noktalarından rahatlıkla geçerek mücahitleri kuşatan bu güçlerin çatışmalar sonunda iki mücahidi ve ev sahibi Abdunnasır El-Başa’yı infaz ettiklerini söyledi.

Siyonist işgal güçleri tarafından aranan mücahitlerin herhangi bir kaçırma operasyonuna karşılık verme hakkına sahip olduğuna işaret eden Ebu Ubeyde, “İşgalcinin kaçırma eylemini bizzat kendisi gerçekleştirmesiyle ajanının onun adına bu işi yapması arasında bir fark yok” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.